Ayrıntılı Bilgi İçin0530 155 73 08

Hoşgeldiniz. Bugün

WHATS APP Bilgi hattı

0530 155 73 08

iş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

Ana Sayfa » Bilgi Bankası » iş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

iş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

iş Makinası ehliyeti Nasıl Alınır :  İş Makinası Operatörlük belgesi , eskiden Sürücü Kursları programlarına İş Makinalarınıda ekleyerek değişik sınıflarda İş Makinası Ehliyeti verebiliyordu ancak İş Makinası ehliyeti verme yetkisi yeni mevzuatla birlikte İş Makinaları Kurslarına verilmiştir. iş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır

İş Makinası Ehliyeti Alma Aşamaları:

İş Makinaları ehliyeti almak için öncelikle İş makinası ehliyeti veren bir İş Makinası Kursuna kaydolmak gerekmektedir. İş makinası ehliyeti tek sınıf değildir. Otomobil Motosiklet ehliyetlerinde olduğu gibi kullanacağınız ehliyet sınıfına uygun ehliyeti almanız gerekmektedir. Alacağınız İş makinası türüne karar verdikten sonra gerekli evrakları tamamlayıp kursa kaydolabilirsiniz. Gerekli evraklar için tıklayınız.

Kursa kaydolduktan sonra gerekli direksiyon ve teorik eğitimleri tamamlanır ardından gruba kaydolduğunuz tarihte belli olan ve size bildirilmiş olan tarihte bir pazar günü test ve direksiyon sınavına girersiniz.

Test sınavı sorularını İş Makinası Ehliyeti Sınav Soruları sayfamızda bulabilirsiniz. Operatörlük belgesi türüne göre sınav soruları değişmektedir.

Operatörlük belgesi türünüze göre direksiyon sınavına tabi tutulursunuz. Eğer iş makinasını emniyetli bir şekilde kullanabilirseniz sınavda başarılı olup Operatörlük Belgenizi almaya hak kazanırsınız.

Operatörlük belgesini aldığınız iş makinası trafikte kullanmaya müsaitse ilgili harcını yatırıp ehliyetinize işletebilirsiniz. (2016 yılı ehliyet harçları) Tavan vinci , Kule Vinç keçi ayaklı silindir vb. trafikte kullanmaya müsait olmayan karayollarına hasar verici yürüme donanımına sahip iş makinaları ehliyetinize yazılamaz. Ehliyete yazılmasınada gerek yoktur. Operatörlük belgesinin ehliyete işletilmesi trafikte kullanılacaksa gereklidir.

Herhangi bir ehliyetiniz yok ve iş makinası operatörlük belgenizi ehliyetinize işletmek istiyorsanız. Sürücü kursuna kaydolup Trafik Motor ve ilkyardım gibi dersleri alıp G sınıfı ehliyet test sınavına katılıp ehliyetinize operatörlük belgenizi işletebilirsiniz. Motosiklet vb. Herhangi bir ehliyete sahipseniz yada herhangi bir ehliyet alıp sonra İş Makinası Operatörlük Belgenizi ehliyetinize işletmek isterseniz tekrar G sınıfı ehliyeti için sınava girmenize gerek kalmaz.

iş Makinası Ehliyeti nasıl alınır? Sorusunun cevabı kısaca : İş Makinası Ehliyeti Göksudan alınır ! Göksu Sürücü Kursu olarak 1990 dan bu yana devam eden Sürücü Kursu hizmetimize 2004 yılında iş makinalarınıda ekledik. 2004 yılından bu yana binlerce iş makinası operatörlük belgesi verdik. Göksu İş Makinaları İletişim bilgileri için lütfen tıklayınız.

İş Makinası Ehliyeti Sınıflarımız

forklift ehliyeti

Mobil-vinc-ehliyetiekskavator-ehliyeti

Kazıcı YükleyiciTAVAN VİNÇ

iş kamyonusilindir

Ehliyet Randevu :

 

 

01 Ocak 2016 - 09:20
İlgili Terimler :
MENUYU KAPAT

Merhaba! İş Makinası ehliyeti hakkında tüm sorularınızı Whatsapp üzerinden cevaplayabiliriz.

Whatsapp Mesajı Gönder!